Prečítajte si príbehy a vyjadrenia našich pacientov:

Matka 17 ročnej dcéry

Moja dcéra mala asi rok problémy s hnisajúcimi ranami v podpazuší a na vnútorných staranach stehien. Diagnóza: Hidradenitis suppurativa (autoimunitne ochorenie potných a mazových žliaz). Dcéra bola 3 krát na operačnom zákroku. Rany sa rozpadli a opäť hnisali. Začal sa kolobeh - chirurgia, dermatológia, štyri mesiace antibiotík a preväzy. Nakoniec mala ísť na biologickú liečbu. Dcéra bola nešťastná, nemohla vykonávať ani obyčajné veci, ako napr. chodiť na prechádzky. Nechodila okrem školy nikam, a to nehovorím o jej psychike. Začali sme hľadať niečo čo by jej pomohlo. Od známych sme sa dozvedeli o HBO v Martine. Po konzultácii s MUDr. Porubčanským sme ani sekundu neváhali a nastúpili sme na procedúry. Dcéra absolvovala na prvý krát 27 sedení. Komoru znášala výborne, a aj keď začiatky boli ťažšie, po týždni už čítala v komore knihy. Rany sa úplne zahojili. Ostali len jazvy. Mali sme prestávku päť mesiacov, a teraz absolvujeme HBO opäť, ale už len preventívne. Dcére sa rany úplne zahojili, konečne po roku mohla chodiť na turistiku a športovať. HBO komoru môžem len a len doporučiť.


56 ročný pacient s anamnézou cukrovky na PAD, hypertenziou a nadváhou

Po prekonávaní Covidu-19 s obojstranným zápalom pľúc mi bola doporučená liečba kyslíkom. Nakoľko som odmietol pobyt v nemocnici, hľadal som iné riešenia. Doma som prevádzal dýchacie cvičenia, dýchanie do fľašky s vodou a mal som zapožičanú kyslíkovú fľašu , s hodinami na kontrolu prietoku kyslíku, s maskou. Stav sa ale zlepšoval len veľmi pomaly. Dozvedel som sa o hyperbarickej komore v Martine. Po konzultácii s MUDr. Porubčanským som nastúpil terapiu v komore. Môj stav sa už po pár sedeniach začal výrazne zlepšovať. Stúpla mi saturácia, prestal som sa zadýchavať pri náznaku nejakej fyzickej činnosti. Po troch týždňoch pri kontrolnom röntgene som mal už pľúca čisté. Môj zdravotný stav sa zlepšil natoľko, že som po dvoch mesiacoch od začiatku ochorenia mohol znovu nastúpiť do práce. Zásluhu na tom má predovšetkým hyperbarická komora v Martine.


Píše matka 31 ročného pacienta po ťažkom mozgovolebečnom poranení po páde zo 4 metrov

V decembri 2017 po úraze hlavy zostal ležiaci, nevnímal, nerozprával ( skoro ako bdelá kóma). Jednoducho beznádejný stav.
My sme to nevzdávali. Po rehabilitácii doma na lôžku a NRC Kováčová sme sa rozhodli ešte skúsiť HBO komoru.
Ešte v septembri 2018 bol len sediaci na vozíku, komunikoval slabo,odpovede boli jedno-dvojslovné, do komory som ho vozila na invalidnom vozíku, z ktorého sme ho museli prekladať.
V priebehu liečby bolo na synovi vidno, že sa zlepšuje celková orientácia, z vozíka sa začal prekladať sám. Doma sme stále cvičili fyzické a pamäťové cvičenia.Začal sa učiť chodiť s oporou a na posledné sedenie v HBO komore už prešiel sám s barlami. Pamäť sa zlepšovala, reč silnela.V decembri 2018 chodil sám bez opory, rozpráva zrozumitelne , nahlas , v celých vetách, orientuje sa v prostredí, zapája sa do aktivít, ktoré robil predtým. Pred zahájením 2. série liečby v HBO komore 24.2.2019 stál 1.x na bežkách. Začal znovu šoférovať.


Vyjadrenie matky 13 ročného syna s Asperger syndromom

Môj chlapec sa počas návštev v hyperbarickej komore zlepšil v komunikácii, v škole bol pochválený- zaznamenal väčšie sústredenie počas vyučovania, podľa vyučujúceho na hodine prestal vyrušovať, prestal provokovať spolužiakov, čaká na pokyny vyučujúceho. Je trpezlivejší, dokáže vydržať a sústrediť sa, sedieť na jednom mieste čo predtým pobehoval. Komunikácia a nadväzovanie na priebeh rozhovoru má zmysel, zapája sa. Zlepšila sa mu jemná motorika- vie si zaviazať šnúrky na topánkach,čo mu robilo predtým problém, na začiatku si nedokázal sám v komore zapnúť tvárovú masku. Čas strávený v hyperbarickej komore mu pomohol z môjho pohľadu i podľa názoru jeho učiteľov.


40 ročný pacient s psoriázou

Po často sa opakujúcich angínach mi bola kožným lekárom diagnostikovaná ložisková forma psoriázy spôsobená streptokokovou infekciou. Lokálna liečba kortikosteroidmi nemala dostatočný účinok, a preto lekárka zvažovala prechod na liečbu celkovú (kortikosteroidy, retinoidy, biologické lieky). Absolvoval som však liečbu v hyperbarickej komore a po niekoľkých týždňoch došlo k výraznému zlepšeniu príznakov psoriázy a nebolo nutné ďalej pokračovať v liečbe kortikosteroidmi.


Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie